BOWEN TERAPIJA

Bovena terapija (pazīstama arī kā Bovena tehnika) ir dziednieciska, jeb holistiska metode, kas bez medikamentiem spēj atjaunot organismā līdzsvaru . Tas savukārt palīdz mazināt spriedzi un stīvumu ķermenī un samazina sāpes. Metodes izveidotājs ir Toms Bovens (Tom Bowen), kurš ar to sāka nodarboties 1957.gadā Austrālijā, bet šobrīd šo metodi pazīst gandrīz visā pasaulē.

Bovena tehnika iedarbojas uz ķermeņa mīkstajiem audiem – muskuļiem, cīpslām, saitēm un, galvenokārt, saistaudiem, kas pazīstami kā fascija. Bovena tehnikā tiek izmantoti maigi uzspiedieni, kas stimulē audus un tajos esošās daudzās nervu šūnas, lai atbrīvotos no spriedzes.

Mūsu ķermeņi pastāvīgi cenšas dziedēt un atjaunot sevi, lai saglabātu dabisko stabilitāti, kas pazīstama kā homeostāze, taču traumas, slimības un stress šos procesus ļoti apgrūtina.

Bovena tehnika darbojas kā katalizators, lai veicinātu dziedināšanu un panāktu līdzsvaru. Īsāk sakot, tas nozīmē zemāku sāpju līmeni, mazāku stīvumu un stresa un trauksmes simptomu samazināšanos.

Bovena tehnikas mērķis ir līdzsvarot visu cilvēku kopumā, nevis tikai atsevišķus simptomus. Bieži vien sāpes, ko mēs jūtam kādā ķermeņa daļā, rodas pavisam citā vietā, tāpat fizisku diskomfortu izraisa stress vai emocionāli pārdzīvojumi. Bovena terapijas sesijā tiek aptverti visi iespējamie varianti un savienojumi. Šī “visaptverošā” pieeja padara Bovena tehniku piemērotu visdažādāko sūdzību un problēmu atrisināšanai, sākot ar stresa un trauksmes sizraisītiem simptomiem līdz nesenām traumām, kā arī hroniskākām muskuļu un skeleta problēmām.Bovena terapija ir piemērota visām vecuma grupām un visiem cilvēkiem (un arī dzīvniekiem). Pateicoties tās maigajam raksturam, Bovena terapija var būt ļoti noderīga, atbalstot cilvēkus ar dažādām dzīvi ierobežojošām slimībām, kā arī tos, kuriem ir ilgstošas ​​vai hroniskas veselības problēmas kā papildinājums citām ārstniecības metodēm.