Mārupe – mūsu mājas 2022

10decembris-1

Pēdējos gados cieņā atkal ir nākušas latviskās pirts tradīcijas, kas veicina veselīgu dzīvesveidu – nodrošina gan fizisko veselību, gan sniedz emocionālu atpūtu, kas šobrīd ir tik ļoti nepieciešama. Arvien vairāk mārupieši pie savām privātmājām būvē vai iegādājas gatavas ģimenes pirtiņas, līdz ar to rodas pieprasījums pēc pirts zinībām, izpratnes par to, ko un kā darīt pirtī, lai padarītu savu pirtsdienu jēgpilnu. Šajās divās nodarbībās, jeb meistarklasēs plānots apgūt pirtī iešanas pamatus, ko katrs dalībnieks varēs praktiski izmantot savā pirtiņā.

 

Divās tikšanās dienās profesionālu pirts meistaru – “Lavandas pirtnieku” – pavadībā apgūsim latviskās pirts pamatus, ko izmantot savās ģimenes pirtsdienās – siesim pirtsslotas, gatavosim augu skrubīšus un apgūsim pēršanās tehnikas. Teorētiskajā daļā vasarā runāsim par klimatu pirtī, procedūru secību, bērniem pirtī, pirtsslotu veidiem un augu skrubīšiem, to sagatavošanu ziemai, bet ziemas nodarbībā runāsim par kontrastiem, pirts īpatnībām ziemā un skujeņu izmantošanu pirtī. Jauniegūtās zināšanas uzreiz praktiski varēsim apgūt arī pirtiņā. Apmācības notiks “Mārupes pirtī” un uz tām gaidīti Mārupes novada veselīga dzīvesveida piekritēji – pirts mīļotāji un viņu ģimenes.

Praktiskais seminārs "Ģimenes pirtsdiena"
2.daļa - Ziema

 

Praktiskais seminārs notiks “Mārupes pirtī”, Stīpnieku ceļā 19. Gaidīsim visus interesentus – gan tos, kam jau ir sava pirts, gan tos, kam patīk iet pirtī. Uz semināru gaidīsim arī ģimenes ar bērniem. 

 

Praktiskais seminārs sāksies plkst. 11:00 un to vadīs “Lavandas pirtnieki” – Laila Plātere, Anrijs Tamisārs – un pirtnieks Jānis Angens.

 

Dalība seminārā ir bez maksas un dalība jāpiesaka, rakstot vai zvanot – tālrunis 28316366 (Laila) vai zemāk aizpildot pieteikšanās formu.

Pasākumu atbalsta un finansē Mārupes pašvaldība projektu konkursa “Mārupe – mūsu mājas 2022” ietvaros. Paldies!

PIETEIKT SAVU DALĪBU SEMINĀRĀ ŠEIT:

MNP_Marupe_musu_majas-balts_uz_tumsa_fona