PIRTS KŪRES UN RITUĀLI

20200220_174830

Ar prieku mēs veicam dažāda veida pirts kūres un rituālus, pielāgojoties pirtsmīļu vēlmēm, vajadzībām un iespējām. Visbiežāk pirts kūri izvēlas no viena līdz četru cilvēku kompānija un viena pirts kūre var aizņemt 3 līdz 6 stundas, tādēļ vēlams pirts dienā neko citu neieplānot. Pirts kūres vai rituālus veicam divatā, tādā veidā pirtsmīlim (klientam) sniedzot jaudīgu pasākumu gan fiziski, gan enerģētiski, jo darbojas un saplūst gan sievišķās, gan vīrišķās enerģijas, tāpat tiek sniegts četrrocīgs pēriens, kas jau ir ekskluzīvs notikums.

Pirts kūres vai rituālus veicam ar noteiktu pirts mērķi, kas tiek izlemts kopā ar pirtsmīli attiecīgajā pirts dienā. Kā pirts mērķis var būt attīrīšanās, dziedināšanās, ievibrēšana, uzmudrināšanās, relaksēšanās u.t.t. Vispieprasītākā mums ir mūsu “Lavandas pirts kūre”, kas ir relaksējoša un dziedinoša, tajā prāts, miesa un gars tiek harmonizēti.

Pirts rituāls var būt pakārtots kādam īpašam dzīves notikumam vai tematikai – Romantiska pirts kūre pārim, Dzimšanas dienas pirts rituāls, Vecpuišu/vecmeitu pirts rituāls, Izlaidums, Darbabiedru saliedēšanas vakars u.t.t. Varam sarīkot ģimenes svētkus – mums ļoti patīk darboties pirtī ar bērniem.

Piedāvājam arī mazās SPA pirtskūres, ko pirtsmīļi izvēlas, ja nevēlas garu pirts procedūru, vai izvēlas, ja ir lielākas kompānijas un pirts procedūras ir kā papildinājums pasākumam. Visbiežāk tad izvēlas skrubīti un pēršanos un papildus relaksējošu masāžu jau ārpus lāvas telpas.

Piedāvājam arī vienkārši padalīties ar savām pirts zināšanām, parunājoties un kopīgi darbojoties pirtiņā. Piedāvājam meistarklases par dažādām pirts tēmām, vairāk gan orientējoties uz praktisku darbošanos (šis formāts ir populārs Pirtsskolas studentu vidū, jo Anrijs ir arī pasniedzējs praktiskajā pēršanā). Varam veikt bērnu pirmo iepazīšanos ar pirtiņu. Tātad, kā jau var noprast, esam atvērti visdažādākajai sadarbībai un varam realizēt visdažādākās Jūsu pirts vēlmes, ja vien tās ir mūsu spējām atbilstošas 🙂

Pakalpojumu cena tiek aprēķināta katram individuāli, atkarībā no izvēlētās procedūras, cilvēku skaita un atrašanās vietas. Vispopulārākais un mums mīļākais formāts ir pirtskūre divām personām, tā pārim izmaksās no 210 līdz 400 EUR, cena būs atkarīga no izvēlētās pirts un attāluma no Rīgas. Vēl pieprasītas ir mazās pirtskūres, ko izvēlas kompānijas, tām cena būs 30-50 EUR no personas.

Tā kā mums pašiem savas pirtiņas nav, esam “pirtnieki uz riteņiem” – pirts rituālus un pirtskūres pamatā veicam vairākās pirtīs – Dūmu, Stikla vai Vilnas pirtiņās Ziedlejās, Spēka pirtī Ķeipenē, Zaļajā pirtī Rīgas centrā vai Indriķa pirtiņā Mārupē, bet sadarbojamies un peram arī citās mūsu draugu un kolēģu pirtiņās. Sadarbojamies un veicam īpašas pirts meditācijas grupām Vilnas pirtī Lietuvā, Raubonys dzirnavās. Varam doties arī uz Jūsu izvēlētu pirtiņu, tikai tai jābūt atbilstošai pirts procedūru veikšanai. Pirts rituālu cena ir atkarīga no vairākiem faktoriem – cilvēku skaita, izvēlētās pirts, attāluma no Rīgas u.c.

20200220_173848

 

RELAKSĒJOŠĀ LAVANDAS PIRTS KŪRE – KAS TAS IR?

Jautājums, kas rodas visiem, kas nekad nav baudījuši pirts kūri (jeb rituālu) pie profesionāla pirtnieka, ir – kas tad tur īsti notiek? Tad nu mēģināsim īsumā izstāstīt, kas un kā notiek pirtnieka vadītā pirts pasākumā, ko var saukt par kūri, procedūru vai  rituālu – nosakumam nav tik lielas nozīmes kā pašam saturam.

Vienmēr ir tā, ka pirtsmīlis (tā sauc tos cilvēkus, kas baudīs pirti uz lāviņas) ierodas tad, kad pirtiņa jau ir izkurināta, slotiņas pirtnieks jau ir sagatavojis, svecītes iedegtas un tēja jau kūp uz galda. Tad pirtnieks (tā sauc tos cilvēkus, kas vada pirts procedūras – skrubē, noper, iemasē, vienu vārdu sakot – lutina pirtsmīli) sagaida pirtsmīli, iepazīstas un kopīgi ar pirtsmīli tiek izlemts tieši tās dienas pirts mērķis, kurš arī tiks realizēts. Pirtsmīlim jābūt maksimāli atklātam pret pirtnieku – jāizstāsta par veselības problēmām, kas var ietekmēt pirts procedūras (lai pirtnieks nenodara pāri pirtsmīlim), ir jāļaujas visam, ko pirtnieks pirts procedūru laikā darīs. Alkoholam nav vietas pirtī – pirtnieks atteiks pirts procedūras, ja pirtsmīlis būs lietojis alkoholu vai kādas citas apreibinošas lietas. Vislabāk alkoholu nelietot arī dienu pirms kūres, bet tā vietā izvēlēties ūdeni, un to vairāk kā ierasts, jo pirts laikā notiek pastiprināta svīšana, tādēl būs vieglāka sajūta, ja iepriekš būs dzerts pavairāk ūdens.

Tālāk notiek pirtstējas dzeršana un aprunāšanā, iespējama arī kāju sildīšana karstā vannītē ar kastaņiem, skujām, čiekuriņiem un smaržiņām. Tad arī notiek pirmā sildīšanās jau lāvas telpā, kad gaiss tiek iesmaržināts ar aromātiskām slotiņām, ar tām apvējojot un apčubinot pirtsmīļli. Kad parādās pirmie sviedriņi, tad arī laiks pirmajai atpūtas elpai, pēc kuras uzreiz sākas svarīgākā procedūra pirms lielā pēriena – ķermeņa noberzēšana ar zālīšu un sāls berzīti (jeb skrubīti). Tas var sastāvēt no visdažādākajiem ārstniecības augiem un zālītēm, to skaits var variēt no viena konkrēta auga līdz pat trejdeviņām zālītēm. Mēs kā abrazīvu un arī kā ārstniecības augu daudz pielietojam samaltus kastaņus, kas ļoti patīk ādai un vēnām. Berzītis tiek iemasēts pa visu pirtsmīļa augumu, un tad jau augi dara savu dziedinošo darbiņu – ķermenis no augiem paņem to, kas tam ir nepieciešams. Ar sāls palīdzību tiek noņemta arī atmirusī ādas daļa un, kā jau kristāls, sāls kopā ar augiem attīra augumu arī enerģētiski.

Kad augi savu ir padarījuši, pirtmīlis tiek noskalots ar siltu ūdeni, tādā veidā aizskalojot prom visu slikto, kas attīrījās skrubēšanās laikā. Ir atkal brīdis nelielai atpūtai, lāvas telpas izvēdināšanai un sagatavošanai pērienam, kas arī ir pirts rituāla kulminācija. Pēriena laikā pirtsmīlis tiek lutināts ar dažādu augu slotiņām, īpaši vasaras laikā, kad daba ir ļoti dāsna. Kā galvenās peramā slotiņas tiek pielietotas klasiskās – bērza, ozola, liepas un dažkārt kadiķa slotiņas, bet mēs izmantojam arī pīlādža, kļavas, lazdas, ābeles, ievas, ceriņu, vībotnes un citas slotiņas. Pirts gaiss ir piepildīts ar aromātiem, slotiņas masē ķermeni, un pirtsmīļa dvēsele dzied. Kad slotiņas beigušas savu deju, pirtsmīlis tiek atdzesēts ar auksta ūdens palīdzību – vislabāk jau kādā atklātā ūdentilpnē, bet, ja tādas blakus pirtiņai nav, tad kontrasti tiek radīti turpat pirtiņā.

Pēc pēriena un atdzesēšanas pirtsmīlis tiek apguldīts un ietīts palagos – tagad ir laiks atpūtai, pēc kuras vēl sekos noslēgums – ieziešana un iemasēšana ar medu vai eļļiņām. Medus parasti ir papildināts ar kādiem augiem, piemēram samaltām kadiķa skujām, lavandas ziediņiem vai smilšērkšķa ogām. Kad medus ir iesūcies un pirtsmīļa āda pabarota, tad arī pirts procedūra ir beigusies. Vēl tiek pārrunāti iespaidi un sajūtas, un pirtsmīlis var doties mājās vai savās gaitās, bet nu jau ar pavisam citām sajūtām un skatu uz dzīvi.

Parasti pirts kūre norisinās 3-5 stundas, bet tik pat labi tā var arī ieilgt.

LAI JAUKA PĒRŠANĀS UN VIEGLS GARS!